logo
Populate the side area with widgets, images, navigation links and whatever else comes to your mind.
Strömgatan 18, Stockholm, Sweden
(+46) 322.170.71
ouroffice@freestyle.com

Follow us

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Po podłączeniu do specjalnej wysokociśnieniowej pompy, woda jest przepychana przez opatentowane dysze i wytwarzana jest mgła składająca się z milionów maleńkich kropelek o wielkości 5-10 mikronów. Te małe kropelki wody odparowując, szybko absorbują energię (ciepło) obecną w otaczającym środowisku zamieniając się w parę wodną (gaz). Energia (ciepło) biorąca udział w przemianie wody jest usuwana ze środowiska, a więc tym samym przyczynia się do obniżenia temperatury powietrza. Jest to zamierzony rezultat. Jeżeli systemy zamgławiania są umieszczone wewnątrz zamkniętego obszaru (na przykład w fabryce lub w szklarni), gdzie wymiana powietrza jest ograniczona, system zamgławiania będzie powodował wzrost poziomu wilgotności w środowisku. Możliwe jest osiągnięcie poziomu wilgotności rzędu 90%. To sprawia, że systemy zamgławiania to idealne rozwiązanie dla nawilżania.
Dla większych obszarów wentylatory są właściwym wyborem. One zapewniają moc chłodzenia mgłą, a rozprzestrzenianie się chłodnego powietrza ma dużo większy zasięg. Dla mniejszych lub bardziej ograniczonych obszarów, takich jak np. patia czy werandy - liniowe systemy zamgławiania są lepszym rozwiązaniem.
Tak. Chłodzenie jest bardziej wydajne w warunkach niższej wilgotności. Ale nawet w najbardziej wilgotnych obszarach, systemy zamgławiania i chłodzenia pracują dobrze.
Pomożemy dokonać właściwego wyboru w zależności od potrzeb i warunków.
Liczba i rozmiar dyszy jest podstawowym czynnikiem przy ustalaniu ilości wody używanej przez system.
Minimalne ciśnienie wody na wlocie musi wynosić 1,5 bar. System będzie działał najoptymalniej, gdy ciśnienie wody na wlocie będzie wynosić od 2,0 – 3,0 bar. Proszę sprawdzić ciśnienie wody na wlocie przed wyborem produktu. Miejskie ciśnienie wody na ogół wynosi około 3,0 bar.
Tak, przewody ze stali nierdzewnej mogą być wiercone. Należy zmierzyć i oznaczyć żądane pozycje do wiercenia. Następnie wiercić za pomocą wiertła 3 lub 4 mm upewniając się że, węże NIE ZOSTANĄ przewiercone i oczyścić nowopowstałe otwory.
Tak. Otwory dysz zamgławiających są tak małe, że można je zatkać. Standardowy zestaw filtrów jest zalecany dla większości użytkowników. Filtruje on cząstki wielkości do 5 mikronów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność filtracji należy wybrać konfigurację z podwójnym filtrem (5 mikronów i 1 mikrona). Filtry te tworzą idealne warunki do pracy urządzeń.
Wkłady filtrujące należy wymieniać co 6 miesięcy lub gdy wkład filtra jest zauważalnie zanieczyszczony.
Niektóre systemy zamgławiające są zaprojektowane w technologii „zrób to sam”. Te systemy są łatwe do instalacji, która trwa zazwyczaj kilka godzin. Instalacja niestandardowa jest bardziej złożona i zalecamy profesjonalny serwis. Profesjonalny serwis będzie również posiadać wiedzę na temat kodów elektrycznych i hydraulicznych oraz upewni się, że wszystkie przewody i rury wodne są podłączone prawidłowo.
Minimalna konserwacja powinna być wystarczająca dla systemów zamgławiających. Coroczne czyszczenie dysz pomoże zapobiec zatykaniu. Pompy posiadają olej, który będzie musiał być wymieniany (częstość zmian zależy od liczby godzin pracy pompy). Często nie ma potrzeby serwisowania urządzeń przez rok lub dwa, ale dobra praktyka zaleca, aby serwisować urządzenia przynajmniej raz na rok. Proponujemy na końcu i na początku sezonu letniego.
Dla uzyskania jak najlepszego efektu zamgławiania, zalecamy naszym klientom 0,006 „, 0,008” i 0,012 „dysze wylotowe dla pomp wysokociśnieniowych. Większe dysze wylotowe również mogą być instalowane, jednak mogą one wytwarzać kropelki o większej objętości i gęstości.
Zasadniczo, system niskiego ciśnienia mogą pracować wyłącznie na standardowym miejskim ciśnieniu wody 30-85 PSI (2-6 bar). Te urządzenia niskiego ciśnienia zazwyczaj służą do nawodnienia bez zdolności do generowania mgły z zdolnościami chłodzącymi. W przeciwieństwie do tego, nasze moduły wysokociśnieniowe wykorzystują przewody wysokociśnieniowe. Potrafią pracować przy ciśnieniach do 1,000 PSI (70 bar). Dodatkowo trwałości urządzeń towarzyszy wyjątkowa estetyka.
Aby zapobiec zamarzaniu i uszkodzeniom, wszystkie dysze układów zamgławiających powinny zostać usunięte. Linia systemu zamgławiającego, pompy i filtry powinny być osuszone.
Nie, zamgławianie nie jest szkodliwe, gdyż wytwarza się je z wody wodociągowej, zdatnej do picia. Woda ta po każdym wyłączeniu systemu spływa, aby nie była wodą zastałą. Dodatkowo stosowane są filtry wody wchodzącej do pompy oraz filtry bezpośrednio w dyszach wytwarzających mgłę.